Usadvgreencard – Green Card Danışmanlığı

Anasayfa > Green Card Kazanma Şansınız

Bir göçmen vizesi olan Green Card, Amerika Birleşik Devletleri’nde süresiz (ömür boyu) oturma ve çalışma izni sağlar.

Amerikan Hükümeti 1990 yılından itibaren bizim Green Card çekilişi olarak bildiğimiz Diversity Visa Program’ı resmi olarak yürürlüğe koydu.Böylece fazla sayıda göçmen veren bazı ülkeler Green Card çekilişinden çıkarıldı. Türkiye gibi az sayıda göçmen veren ülkelerin şansı daha da yükselmiş oldu. Her yıl sadece bilgisayarla yapılan çekilişle 55.000 kişiye Green Card verilmektedir.Yanlış yapılan başvuru işlemleri sonucunda Dünya genelinde başvuru yapan vatandaşların başvuruları çöpe gitmektedir.

Amerikan Hükümeti’nin başvuruları sadece 2 ay süresince kabul etmesi, formların, İngilizce ve karışık olması tüm bilgi ve fotoğrafların sisteme sadece 1 kerede girilme zorunluluğu, yılda 4 milyon adet başvurunun çöpe gitmesine sebep oluyor. Bu 4 milyon kişiden biri olmamak sizin elinizde.

GREEN CARD ÇEKİLİŞİNDE ŞANSINIZI ARTTIRICI İPUÇLARI

  • En önemli şans arttırımı birden çok senelik başvuru paketlerini seçmektir. 5 senelik başvuru yapmanız şansınızı 5 kat arttırır. Bu da şu anki Green Card çekiliş oranlarında Türkiye’nin şansı çok alım olması sebebiyle yüksek. Neredeyse kesin olarak kazanma şansınızı büyük ölçüde arttırmış olursunuz.
  • Evli çiftler, ayrı ayrı başvuruda bulunarak birlikte kazanma olasılıklarını ikiye katlamış olurlar.